Pridané: 16.01.2012 | Autor: admin

Vírivé vane a ich výhody

O blahodarných účinkoch vírivej vane na telo i dušu určite už počul každý. Mnohých ale pred kúpou vírivej vane odradí cena, ktorá je v porovnaní z bežnou vaňou o dosť väčšia. Ak ale zvážite, ako často vaňu využívate, každodenná relaxácia a zotavenie po ťažkom dni sú naozaj na nezaplatenie.

Cena vírivej vane

Najlacnejšie vírivé vane sa dajú zohnať už za cenu 300 eur. Kúpu takejto lacnej vane vám však vo všeobecnosti neodporúčam. Niektoré prvky sú v tomto prípade vyrobené z lacnejších a menej kvalitných materiálov s obmedzenou životnosťou. Pozáručný servis je pri lacných vírivkách takmer nulový, čo je pri takto drahom kuse kúpeľňového zariadenia nie práve najlepšia vlastnosť. Uprednostnite preto osvedčeného výrobcu vírivých vaní, pre ktorého nie je problém poškodenú súčiastku aj po uplynutí záručnej doby dodať. Vírivé vane strednej triedy sa pohybujú na úrovni od 1000 eur.

Vodná masáž a perličková kúpeľ

Podľa druhy vírivej vane, sú hlavnou súčasťou vane trysky, ktoré sú buď určené na vodnú masáž alebo slúžia na vytvorenie takzvanej perličkovej kúpele. Pod pojmom perličková kúpeľ sa rozumie vzduchová masáž. Trysky na vodnú masáž sú umiestnené prevažne po stranách vírivej vane. Tlakom vody sa tak masíruje celé telo. Trysky na vzduchovú masáž sú umiestnené na dne vane.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.