Pridané: 18.05.2012 | Autor: admin

Okno v kúpeľni. Áno alebo nie?

Často sa stretávame s otázkou, či je vhodné situovať kúpeľňu tak, aby mala okno alebo ju zasadiť do vnútornej časti domu alebo bytu. Obe riešenia majú svoje pre aj svoje proti. V konečnom porovnaní ale vyhrávajú kúpeľne s oknom. Poďme sa ale pozrieť na klady a zápory a vy si vytvoríte svoj vlastný názor na túto problematiku.

Denné svetlo

Okná dokážu privádzať do kúpeľne dostatok svetla počas celého dňa. Nepotrebujeme využívať žiadne svietidlá a tým šetríme elektrickú energiu. Prírodné svetlo je zdravšie a oči upokojuje. Umelé svetlo pôsobí naopak  neprirodzene a môže spôsobovať očiam únavu.

Vetranie

Ak máte v miestnosti okno, zbavíte sa vlhkosti oveľa jednoduchšie.  V prípade kúpeľne je to veľmi dôležité. Okno je možné nahradiť ventilátorom, ktorý bude odvádzať nahromadenú vlhkosť z miestnosti von. Lepšie riešenie sú už spomínané plastové okná, ktorých použitie je úplne bezhlučné a energeticky nenáročné.

Aký typ okna

Ak ste sa rozhodli, že okno do kúpeľne je tým správnym riešením pre vašu domácnosť, ostáva vám zodpovedať poslednú otázku. Aký typ okna vybrať?  Úplne postačujúce sú okná menších rozmerov. Následne treba vybrať dizajnové prevedenie. Pre moderné kúpeľne s hladkými povrchmi sú ideálne biele plastové okná. Pre netradičné dizajny, napríklad v prípade že je v kúpeľni travertinová dlažba, zvolíme eurookná v príslušných farebných prevedeniach. Na okná do kúpeľne je dobré dať sieťku proti hmyzu. Osvedčili sa aj matné okenné fólie, ktoré urobia sklo nepriehľadným  a doprajú vám dostatok súkromia.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.