Pridané: 16.01.2012 | Autor: admin

Takéto obkladačky do kúpeľne chcem

Hygienické, praktické, ľahko umývateľné, povrchovo stále. To sú slovné spojenia, ktoré sa najčastejšie spájajú s obkladačkami do kúpeľne. Celosvetové prieskumy ukazujú, že aj naďalej sú obkladačky tou najvhodnejšou voľbou povrchovej úpravy stien kúpeľne.

Prečo obkladačky?

Kúpeľne sú spravidla miestnosti so zvýšenou koncentráciou vlhkosti. Tomuto sa musí prispôsobiť nábytok kúpeľne, doplnky ale v neposlednom rade aj steny. Ich povrchová úprava musí dlhodobo odolávať zvýšenej vlhkosti. A práve obkladačky sú ako stvorené na použitie do kúpeľne. Hladký nenasiakavý povrch sa veľmi ľahko udržuje v čistote. Nesmieme však zabúdať na vhodné škárovanie, ktoré by malo byť odolné voči plesniam a malo by odpudzovať vodu.

Aké obkladačky do malej kúpeľne?

Steny dokážu do značnej miery ovplyvniť optické vnímanie celého priestoru. Výberom správnej veľkosti obkladačiek do kúpeľne môžeme opticky kúpeľňu zväčšiť. Základným pravidlom je vyvarovať sa obkladačiek veľkých rozmerov, pokiaľ je kúpeľňa malá. Veľké obkladačky priestor opticky zmenšujú. Pre dokonalé vizuálne nafúknutie priestoru pomocou obkladačiek sa odporúča použiť viaceré veľkosti. Na podlahu dávame obkladačky väčších rozmerov ako na steny.

Farebné obkladačky

Aj napriek tomu, že vždy bola biela farba stien odporúčaná ako symbol čistoty, dnes fádne neoriginálne kúpeľne vyhľadáva len málo zákazníkov. Moderné abstraktné motívy, dekoračné lišty alebo celé obrazce sú úzko späté s modernou kúpeľňou. Našťastie je ponuka na trhu dostatočne široká, aby dokázala uspokojiť potreby aj náročnejších jedincov. Odporúčame sa ale vyhnúť tmavým farbám v malých priestoroch, ktoré opticky miestnosť zmenšujú.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.