Pridané: 04.04.2012 | Autor: admin

Moderné kúpeľňové obklady

Kúpeľňa je miestom, na ktoré sú  kladené zvýšené požiadavky na odolnosť voči vlhkosti.  Tomuto faktu musí byť prispôsobený nábytok, doplnky ale aj steny. A práve z tohto dôvodu sa v kúpeľni osvedčili  keramické obklady a dlažby. Dobre a jednoducho sa čistia, odpudzujú vodu. Nerobí im problémy vlhkosť ani priamy styk s vodou. Obkladačky si zachovajú svoj pôvodný vzhľad po celú dobu ich životnosti.

Hity posledných rokov

Do kúpeľňovej módy sa dostali pred pár rokmi veľkoformátové obklady a zostali tam až dodnes. Veľkoformátové obklady sú veľmi obľúbeným riešením hlavne vďaka svojim praktickým vlastnostiam. Minimum spojov uľahčuje udržiavanie povrchu v čistote, v škárach sa nedrží voda a nezachytávajú sa nečistoty. Zabrániť vzniku plesní, ktoré sú výsledkom dlhodobého pôsobenia vlhkého prostredia, je oveľa jednoduchšie. Nevýhodou veľkoformátových obkladov je ich cena.

Kvalitne položená dlažba

Rovnako dôležitý, ako samotná kvalita dlažby alebo kúpeľňového obkladu, je aj kvalita odvedených stavebných prác. Iba kvalitne položená dlažba môže plnohodnotne slúžiť po dlhé roky. Ak nechcete riskovať, určite si zvoľte na tieto práce odborníka.  Skúsený pracovník dokáže v konečnom dôsledku ušetriť náklady spojené so spotrebou materiálu. Pomôže vám vybrať vodovodné batérie, zvoliť vhodný typ vane alebo sprchového kútu. Dôležité je aj  určiť správne dispozičné riešenie kúpeľne, s ohľadom na všetky vaše potreby.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.