Pridané: 01.02.2012 | Autor: admin

Tápate v tme? No tak si posvieťte!

Trháte si každý mesiac vlasy? Vždy, keďpríde faktúra za elektrinu? Prepočítavate v duchu, čo všetko ste za tú prevýšenú sadzbu mohli mať? A čo takto neprepočítavať, ale si peniaze užívať? Ako? Kúpte si kvalitné osvetlenie!
Správnym smerom, kam by ste mali upriamiť vaše „v tme blúdiace oči“ sú bodové svietidlá?

Prečo práve „bodové svietidlá“?

Dôvodov je hneď niekoľko. Bodové svietidlá možno charakterizovať ako:
•    úsporný druh osvetlenie
•    ideálny zjednocovací prvok interiéru
•    prvky interiéru, vďaka ktorým, je svetlo „smerovateľné“, presne tam, kam chceme
•    druh dizajnérskej „moderny“
•    trend, ktorý  a neruší štýl interiéru, práve naopak, podporuje jeho celkový dizajn

Bodové svietidlá sú vďaka svojmu modernému dizajnu a úspornému režimu, pravým osvetlením do kuchyne, obývačky, kúpeľne, ale rovnako účelne môžu slúžiť aj ako vkusné náhrady klasickej lampy na nočnom stolíku.
Rozlišujeme dva druhy bodových svetiel a to konkrétne tieto:
•    stropné
•    nástenné

Najideálnejším riešením je ich kombinácia. Táto kombinovaná „svetelná zmes“ je širokospektrálne využiteľná a dokáže perfektne presvetliť aj také miesta interiéru , kde sa bežná lampa či luster „nedostanú“.

Budeme konkrétnejší, uvedieme príklad: bodové kúpeľňové svietidlá . Takéto kúpeľňové svietidlá sú tou najlepšou voľbou pre človeka- modernistu. Pre majiteľa,  ktorý intenzívne myslí na svoju peňaženku (a to nie len pasívnym spôsobom). Bodové kúpeľňové svietidlá zaujmú aj človeka- ekológa, so slabinou pre moderný dizajn, ktorý očakáva to najlepšie zo sveta interiérových dekorácií.

Kombinácia ich nástennej a stropovej verzie, dodá vašej kúpeľni jednotný dojem osvetlenia, ktorý doplní (ale nie prebije) dizajn kúpeľne. Buďte kreatívny a umiestnite kúpeľňové svietidlá striedavo, podľa nejaké pomyselného geometrického tvaru (napríklad štvorca) a vytvorte si tak originálne nasvietenie kúpeľne.

Tento úsporný typ osvetlenia, vytvorí vami požadovanú intímnu atmosféru tlmeného svetla pre chvíle oddychu (pre naše cenné minúty, kedy sme sami zo sebou a rozmaznávame naše telo).  Počas dňa zase našu kúpeľňu osvetlí  dostatočným prísunom svetla, no zbytočne pri tom neprekročí náš rozpočet. Teda už žiadne trhanie vlasov, už nikdy.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.